Konferencja naukowa: Cudzoziemcy o Warszawie 1945-2018

Muzeum Warszawy zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Cudzoziemcy o Warszawie 1945-2018”, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 r.
Jej celem jest interdyscyplinarne ujęcie problemu ciągłości i zmian w postrzeganiu Warszawy przez obcokrajowców, którzy reprezentując różne środowiska, mając różnoraką wiedzę i wyobrażenia o mieście, a także odmienne wrażenia i doświadczenia z pobytu, wpływają na kształtowanie opinii o Warszawie rozpowszechnianych za granicą.

Konferencja koncentrować się będzie m.in. wokół zagadnień:

• doświadczenia i refleksje cudzoziemców przebywających w Warszawie na dłuższych pobytach związanych z nauką, pracą,
  • kreowanie wizerunku miasta przez działające w Warszawie zagraniczne instytucje naukowe i kulturalne,
  • postrzeganie Warszawy przez cudzoziemców o polskich korzeniach,
  • obraz Warszawy w publikacjach książkowych i prasowych,
  • oferta turystyczna w polskich i zagranicznych przewodnikach po Warszawie,
  • turystyka: natężenie, skład narodowościowy odwiedzających Warszawę osób, miejsca najczęściej odwiedzane.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy spoza Warszawy mogą skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych muzeum. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Partnerem konferencji jest Instytut Historyczny UW.
Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego Zobacz jak dojechać